Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362

V hlasování zákazníků o nejlepší restaurace v České republice se nám dostalo cti umístit se v několika kategoriích v TOP 10, obecně patříme, podle Vás, mezi 100 nejoblíbenějších podniků v České republice.

V Jihomoravském kraji jsme na seznamu 10 nejoblíbenějších zařízení, jsme dokonce jedinou restaurací mimo město Brno.

V kategorii českých jídel patříme taktéž mezi desetičlennou elitu v celé České republice.

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

Děkujeme Všem našim zákazníkům za projevenou přízeň, jakékoliv ocenění naší práce je pro nás obrovským impulsem a nemalým závazkem do budoucna.

Ještě jednou děkujeme a budeme se na Vás těšit v nadcházející sezóně 2017.
Tým restaurace U Tlustých

Mohlo by Vás zajímat