Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362
TÉMA – Pohlreichova elektrárna v Lednici

Velmi upřímný a emocemi nabitý rozhovor s Andrejem Tlustým má na svědomí reportér časopisu Téma Josef Hympl. Dozvíte se v něm o Andrejových začátcích, jeho rodině, zaměstnancích, názorech na české, nejen podnikatelské, prostředí a mnohé další.

Časopis je k dostání v běžných trafikách (POZOR: jedná se o týdeník, tudíž už v pátek 4. 8. vychází nové číslo) a to za cenu 29 Kč nebo jej můžete kdykoliv zakoupit online (platba je možná skrze SMS nebo platební kartou) za 25 Kč a to na stránkách www.etema.cz.

Upoutávka na rozhovor:

Restaurant U Tlustých v blízkosti pohádkové scenerie lednického zámku na jižní Moravě vychválila televizní reality show Ano, šéfe! do nebes. Dokonce dvakrát – poprvé v roce 2011 a pak dva roky nato, když Zdeněk Pohlreich objížděl některé restaurace znovu. Majitele ANDREJE TLUSTÉHO (43) označil za chlapa, který by svou energií mohl s dráty v nose napájet elektřinou okolí. I díky tomu se podařilo vyučenému tesaři ze země vydupat jeden z nejvyhlášenějších podniků v zemi. Jaké to je bojovat na malém městě se závistí nebo s úředníky? A proč říká, že ho Zdeněk Pohlreich vlastně zachránil?

Mohlo by Vás zajímat