Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362
14. - 17. 2. 2019

Přijďte s partnerem či partnerkou oslavit svátek sv. Valentýna do naší restaurace. Připraveno pro Vás bude 5ti-chodové degustační menu, jeho součástí je i aperitiv připravený speciálně k této příležitosti.

STUDENÝ PŘEDKRM

MARINOVANÝ LOSOS, červená řepa, okurka koprová majonéza

POLÉVKA:

DÝŇOVÝ KRÉM s chilli a kozím sýrem

TEPLÝ PŘEDKRM:

VARIACE MINISENDVIČŮ, šunka od kosti, roastbeef, zauzené kachní prso, avokádo, křen

HLAVNÍ CHOD:

MARINOVANÝ HOVĚZÍ ROŠTĚNEC, dýňová pěna, brambora v popelu

ZAUZENÁ HUSÍ PRSA, květákové velnuté, fritovaný vdolek, vejce 63°C

DEZERT:

KOKOSOVÁ PĚNA, karamel, mango, hruška, pečená moučenka z červené řepy

Cena menu pro dvě osoby 1450,- Kč.

Počet míst na toto menu bude omezen, proto je lepší včasná rezervace na tel. 604275033, nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Heslo: Valentýn. :-)

Těšíme se na Vás.
Tým restaurace U Tlustých

Novinky