Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362
14. - 16. 2. 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na Valentýnské menu, které budeme připravovat od 14. 2. do 16. 2. 2020. Ať už Valentýna slavíte či ne, jíst se zkrátka musí.

STUDENÝ PŘEDKRM

PEČENÁ ČERVENÁ ŘEPA, bylinková ricotta, salát, uzené balsamico

POLÉVKA:

CAPUCCINO ZE SLADKÝCH BRAMBOR bazalková raviola, rýžová sláma

TEPLÝ PŘEDKRM:

ZAUZENÝ SELEČÍ HŘBET, batát, křenová pěna

HLAVNÍ CHOD:

KACHNÍ PRSÍČKO, pečená zelenina, vanilková omáčka, tvarohový nok, ovoce

nebo

FILÍROVANÝ STRIPLION STEAK, guacamole, fazolky, žampion, omáčka z uzených paprik, restovaný brambor

DEZERT:

VANILKOVÉ FLAMERI, karamelový krém, jahody, smetana, pistácie

Součástí menu je aperitiv pro dva, připravený speciálně pro tuto příležitost.

Cena menu pro dvě osoby 1560,- Kč.

Rezervace na tel. +420 606 571 362 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na Vás.
Tým restaurace U Tlustých

Novinky