Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362

Pustili jsme se do dalších stavebních úprav, opět to "odnesl" obchod s delikatesami. Zvětšili jsme ho o nově postavenou budovu, kterou jsem napojili na stávající stavbu. Vznikl tak obchod o ploše cca devadesáti metrů čtverečních. Dostal zbrusu nové vybavení a pochopitelně se také rozšířil sortiment. Věříme, že se nám díky tomu podaří pokrýt Vaše neustále vzrůstající uzenářské, sýrové a další tužby.

Jelikož se jedná o několikátou úpravu obchodu s delikatesami v poměrně krátkém čase, přinášíme níže odstavec, který shrnuje historii obchodu.

Obchod vznikl po úpravách restaurace v roce 2012 na ploše zhruba 20 metrů čtverečních, následně byl v roce 2015 zvětšen na zhruba 35 metrů čtverečních. V roce 2016 dostala prodejna současnou podobu o rozloze zhruba 90 metrů čtverečních. Vybavení prodejny je stylizováno do přírodních materiálů a je doplněno poctivou kovářskou prací. Byla pořízena chladící technika v podobě moderních chladících pultů vyrobených přímo pro naši prodejnu. Již několik let je přímo v obchodě umístěna sušárna masa, aby měl zákazník možnost vidět, jak naše výrobky opravdu vznikají.

* Omluvte, prosím, zhoršenou kvalitu fotografií, byly foceny mobilním telefonem.

Novinky