Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362

Po rekonstrukci obchodu s delikatesami přišla na řadu také kuchyně. Celou akci si ovšem tentokrát vzali na starost zaměstnanci a šéfa i s rodinou poslali na zaslouženou dovolenou. Po dobu čtrnácti dnů, co manželé Tlustí nabírali síly na další náročnou sezónu, pustili se kluci do díla.

Celá akce musela proběhnout v co nejkratším čase, proto se zvuk sbíječek z restaurace nesl první čtyři dny dnem i nocí. Hlavním cílem bylo udělat ze tří stávajících kuchyní jednu centrální, která bude splňovat veškeré nároky naší restaurace.

Nová kuchyně dostala kompletně novou elektroinstalaci, rozvody vody, plynu i odpadů. Nezapomnělo se na zbrusu nové odsávání s výkonnou rekuperací a dvě velké klimatizační jednotky, aby i v letních parnech byl nával objednávek snesitelný, co se teploty v kuchyni týče.

Po rekonstrukci vznikla jedna velká kuchyně a samostatná mycí část, která taktéž splňuje jak nároky naše, tak i veškerých kontrolních orgánů k tomuto úkolu určených.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Všem, co se na akci podíleli, jak firmám a jejich zaměstnancům, tak i samotnému kolektivu naší restaurace. Byly to dva vyčerpávající týdny, ale výsledek určitě stojí za to a doufáme že nejen v nadcházející sezóně bude tato přestavba kladně hodnocena nejen zaměstnanci, ale hlavně Vámi hosty, kteří se k nám rádi vracíte, za což jsme neuvěřitelně vděční.

* Omluvte, prosím, zhoršenou kvalitu fotografií, byly foceny mobilním telefonem.

Novinky