Logo Andrej Tlustý z Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice vznikl na místě původní gotické tvrze v letech 1544-1585. Je obklopený krásnou zahradou. Zámek byl na sklonku 17. století barokně přestavěn. V letech 1766-1772 proběhla klasicistní přestavba zámku.
Zámecký park
Zámecký park Lednice byl poprvé písemně doložen v polovině 16. století. Od té doby se postupně měnil ve nádherný barokní park. Ke konci 19. století pak prošel částečnými klasicistními úpravami, které vyvrcholily mnohými romantickými přeměnami.
Zámecký skleník
Zámecký skleník je zamýšlený i provozovaný jako okrasný skleník. Kdo chce, dostane seznam latinských jmen rostlin, co tu rostou, a může si je podle čísel najít.
Zámecká jízdárna
Ve své době to býval doslova palác pro koně, kterým kromě stájí s mramorovými žleby a dřevěnou podestýlkou sloužil také brodiště.
Minaret
Minaret Lednice je unikátní 60 metrů vysoká rozhledna. Nachází se na odlehlejší straně zámeckého parku Lednice. Je součástí Lednicko-valtického areálu.
Janův hrad
Janohrad, sevřený ze tří stran meandrem královské Dyje, sloužil jako lovecký zámeček. Panstvo se tu před honem shromáždilo, popřálo si štěstí a navečer se vracelo k bohatě prostřenému stolu.
Akvadukt
Kopie římského akvaduktu, který vznikl na sklonku 18. století, se dočkala Lednice v létě 2013 společně s desetimetrovým vodopádem. Naposledy byl akvadukt v provozu před necelými sto lety.
+420 606 571 362

Jak je u nás zvykem, tak se každý rok snažíme v restauraci něco změnit, vylepšit nebo upravit. Proto byla v průběhu ledna restaurace uzavřena z důvodu kompletní rekonstrukce interiéru. Ten sloužil nám i našim zákazníkům s drobnými úpravami téměř deset let a již byl nejvyšší čas (i na základě odezvy Vás, našich zákazníků) začít s tím něco dělat.

Během tří týdnů byla restaurace oblečena do zcela nového kabátu. Základem bylo srovnání podlah do jedné úrovně včetně zrušení stávající vinotéky a díky tomu je celý vnitřek restaurace úplně bezbariérový. Kompletně byla vyměněna dlažba, na stěny přišel nový obklad a změna se nevyhnula ani stropům. Úplně nové je osvětlení i ozvučení restaurace a v dnešní moderní době plné mobilních zařízení a jiné techniky přibyly také zásuvky pro pohodlné nabíjení Vašich přístrojů. Starý nábytek musel pryč a byl pořízen nový, a to od křesílek, židlí, kožených lavic až po stoly pro lepší variabilitu. V Interiéru nechybí ani velkoplošné fotografie z Lednice a nově i stěna živých rostlin.

Naším úmyslem bylo celý interiér sjednotit do jednoho moderního designu.

Novinky